Ten toporny ale jakże nowoczesny wynalazek dostarczany jest w całkowicie ponadczasowym opakowaniu, które przypomina masywną, drewnianą walizkę z lat osiemdziesiątych. Jest ona jednak kolorowa i niezmiernie solidna. Niektórych klientów do zakupu oczyszczacza Daikin przekonuje szczególnie gruba warstwa styropianu zabezpieczająca poszczególne części przed uszkodzeniem w trakcie transportu lub przy upadku.

Przetłumaczona tylko na cztery języki instrukcja obsługi objaśnia w sposób zrozumiały i efektywny pierwsze kroki montażu, obsługi jak i nawet drobne porady odnośnie napraw i konserwacji oczyszczacza powietrza Daikin MC 70L.

obsługiwana powierzchnia55 do 200m²
głośność 23 dB
filtryspecjalny system z filtrem harmonijkowym z żywotnością na 2 lata
Wydajność1 bieg: 55 m³ na godzinę, 5 bieg: 420 m³ na godzinę
moc 65 W (maksymalna na najwyższych obrotach)
wymiary urządzenia60,8 x 44,6 x 27,8 cm
waga10 kg

Wady i zalety Daikin MC70L

+ wyłącznik czasowy – timer

+ niska hałaśliwość (23 dB)

+ wysoka jakość wykonania

+ zasięg działania do 200 m²

usuwanie alergenów

+ idealny dla osób posiadających zwierzęta domowe

głośne wibracje podczas pracy na najwyższym biegu

Dostawa i pierwsze uruchomienie Daikin MC 70L VM

 

Ten toporny ale jakże nowoczesny wynalazek dostarczany jest w całkowicie ponadczasowym opakowaniu, które przypomina masywną, drewnianą walizkę z lat osiemdziesiątych. Jest ona jednak kolorowa i niezmiernie solidna. Niektórych klientów do zakupu oczyszczacza Dailer przekonuje szczególnie gruba warstwa styropianu zabezpieczająca poszczególne części przed uszkodzeniem w trakcie transportu lub przy upadku. Przetłumaczona tylko na cztery języki instrukcja obsługi objaśnia w sposób zrozumiały i efektywny pierwsze kroki montażu, obsługi jak i nawet drobne porady odnośnie napraw i konserwacji oczyszczacza powietrza Daikin MC 70L.

Oczyszczacz ten został stworzony głównie z myślą o większych przestrzeniach, do użytku przez alergików nietolerujących sierści psów i kotów. Osoby cierpią ce na tę dolegliwość doskonale znają to uczucie, kiedy wchodząc do domu przyjaciół czy rodziny, już po kilku pierwszych krokach z nosa zaczyna ciec, usta stają się suche a oczy pieką. Najczęściej powodem takiego stanu rzeczy są niestety nasze milusińskie zwierzęta domowe.

Sierść zwierzęca waży tyle co piórko, przez co może zagrażać ludzkiemu układowi oddechowemu. Wystarczy mały podmuch wiatru lub przemieszczanie się z miejsca na miejsce na stosunkowo dużej powierzchni, by wprowadzić w ruch te drobne włoski leżące na podłodze i umożliwić alergenom przedostanie się do ludzkiego organizmu. W walce z tymi alergenami pomaga właśnie skuteczna technika filtrowania oczyszczacza powietrza Daikin MC 70L.

Działanie – test Daikin MC70L

Szeroki otwór pozwala uzmysłowić sobie już z pewnej odległości pojemność tego masywnego sprzętu w jego wnętrzu jak i jego moc ssania. To co obiecuje on nam swoim wyglądem, odzwierciedla się całkowicie podczas jego działania. Żaden inny oczyszczacz powietrza do tej pory nie był w stanie wprowadzić w ruch tak duże masy powietrza jak oczyszczacz Daikin MC70L. Już informacja producenta odnośnie powierzchni działania obejmującej od 60 do 200 metrów kwadratowych pozwala wywnioskować, że mamy do czynienia z porządnym systemem filtrowania. W trakcie testowania urządzenia marki Daikin potrafi ono wessać praktycznie zabarwiony na niebiesko dym i wydalić z szybu wentylacyjnego całkowicie transparentne i czyste powietrze – opinie niektórych użytkowników.

Niebywała rewolucja czeka na nas w środku urządzenia, a chodzi o zastosowaną tu technikę oczyszczania. Innowacyjna technologia Flash Streamer zapewnia obok świeżego zapachu w pomieszczeniu, usuwanie wielu zanieczyszczeń obecnych we wdychanym powietrzu. System jonizacji powietrza został tutaj na tyle ulepszony, że nawet pyłki, roztocza i kurz zostają poddane rozkładowi.

Rurki ultradźwiękowe i kombinacja różnych polaryzacji na płytce jonizującej dają bardzo dobre rezultaty oczyszczania, co również zostało potwierdzone przez niektórych użytkowników. Dzięki tej technice i zastosowaniu wyrafinowanych filtrów tekstylnych pochłaniane zostają nie tylko pojedyncze alergeny z powietrza, ale także połączenia lotnych związków chemicznych takich jak formaldehyd oraz gazy organiczne.

Opinie o Daikin MC70L w praktyce

Duży wentylator z tyłu urządzenia daje niebywałe korzyści w czasie jego użytkowania. Ogromna średnica wirnika wykazuje przy wysokich obrotach sporą wydajność aż do 420 metrów sześciennych oczyszczonego powietrza na godzinę, co wystarcza na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o wymiarach do 200 metrów kwadratowych w ciągu zaledwie godziny. Jednocześnie ten duży wentylator pozwala na uzyskanie wyjątkowo niskiej emisji dźwięku, nawet przy cichej pracy na pierwszym biegu.

Badania emisji dźwięku przeprowadzone u niektórych użytkowników oczyszczacza powietrza Daikin MC70L wykazały rekordowo niskie natężenie o wysokości 23 decybeli. Pod tym względem produkt ten nie ma sobie równych i należy do najcichszych oczyszczaczy w swojej klasie. Nieco głośne wydały nam się jednak wibracje wentylatora przy pracy na 5 biegu. Pomiary te zostały wykonane w sposób obiektywny i należy podkreślić, że głośność w wysokości 35 decybeli uznawana jest jeszcze jako dopuszczalny poziom hałasu.

Równie praktycznym rozwiązaniem okazał się wbudowany programator czasowy – timer. Dzięki temu, przy pomocy przycisku, można zaprogramować włączanie i wyłączanie poszczególnych trybów na określony czas. Jeśli chcesz więc upewnić się przed pójściem do spania, że powietrze w sypialni jest idealnie oczyszczone, możesz uruchomić urządzenie ponownie jeszcze na godzinę. Opcjonalnie mamy do wyboru czas działania od 30 minut do 4 godzin.

Prawdziwy hit stanowi wbudowany tryb pracy automatycznej, co dba o to, aby oczyszczacz działał zgodnie z poziomem zawartości zanieczyszczeń w powietrzu. Szeroko stosowany system czujników z kolei gwarantuje długotrwale dobrą jakość powietrza, która jest kontrolowana w krótkich odstępach czasowych.

Szybko działający czujnik UV mierzy regularnie wielkość i prędkość przepływu w powietrzu poszczególnych cząstek. Jeśli gęstość strumienia lub wielkość cząstek ulegnie zmianie w dłuższym okresie czasu, czujnik uruchomi wentylator i filtr powietrza zacznie działać.

W trakcie tego procesu czujnik kontynuuje pomiary. Kiedy stężenie kurzu w powietrzu spada, oczyszczacz Daikin MC70L przechodzi ponownie w tryb czuwania stand-by. Zgodnie z doświadczeniami niektórych klientów tryb automatyczny pozwala zaoszczędzić do 50 procent energii elektrycznej w porównaniu z pracą w trybie standardowym, w zależności od włączonego biegu. Wszystko dzięki temu że urządzenie to pracuje wyłącznie w sposób reaktywny i zależny od sytuacji.

Jeśli chodzi o gwarancję, oczyszczacz powietrza marki Daikin stoi na czele listy najlepszych urządzeń tego rodzaju. Producent zapewnia pięcioletnie funkcjonowanie systemu filtrowania i dołącza dodatkowy filtr wymienny w pakiecie all inclusive. Umożliwia to uniknięcie ryzyka podczas konserwacji sprzętu, zwłaszcza w trybie pracy ciągłej. Gwarancją objęte są także wszystkie części zużywalne, oczywiście z wyjątkiem układu filtrującego.

 

Wnioski

Oczyszczacz powietrza Daikin MC 70L jest prawdziwym geniuszem i multitalentem w dziedzinie oczyszczania powietrza. Korzystanie z tego skutecznego urządzenia jest szczególnie zalecane w bardzo dużych pomieszczeniach przeznaczonych na działalność gospodarczą. Dzięki ogromnej mocy oraz szerokiej gamie sześciu trybów działania, można w ciągu kilku godzin sterylnie oczyścić całe sale konferencyjne.

Opisane powyżej urządzenie plasuje się pod względem jego ceny raczej na środkowej półce cenowej, a jeśli chodzi o technologię, nie posiada raczej filtrów najnowszej generacji.

Opinie użytkowników oczyszczacza powietrza potwierdzone zakupem z serwisu Ceneo.pl

Powietrze czyści. Energii elektrycznej traci mało. Teraz smog i oczyszczacz pracuje stale już trzecia doba.
Przy nocnym reżimie on jest nie słyszalny, lecz potok powietrza jest słaby, nie odczułem różnicę.
Drugą noc sypiał przy pierwszej szybkości, potok jest silniejszy, dźwięku trochę więcej, lecz usnął spokojnie. Różnicę odczuł – powietrze jest świeższe.
W komplecie 4 + 1 filtru.
Jeszcze jest druga, trzecia szybkości i turbo.
Podnosił papieros – czujniki reagują i w automatycznym reżimie zaczyna pracować silniej do oczyszczenia pokoju.
Okresowo spracował na kurz (mieszkanie jest nie posprzątane).
Na noc przenoszę jego do sypialni, aż nie znalazł miejsca, żeby jego wystarczało na dwa oddzielne pokoje (przy pierwszej szybkości).
Przez miesiąc oczyszczę, sprawdzę stan filtrów. Jeśli będzie możliwość – uzupełnię swoją opinia.

Bogdan

Oczyszczacz o neutralnym wyglądzie, bez niepotrzebnych lampek i wyświetlaczy. Funkcje i ustawienia są przedstawione czytelnie za pomocą diodek w górnej części urządzenia. Prosta obsługa. W trybie nocnym urządzenie praktycznie niesłyszalne. W czasie pracy urządzenia, szczególnie przy ustawionym mocniejszym nawiewie, czuć ruch powietrza w pomieszczeniu. Posiada czujniki zapylenia z możliwością trójstopniowej regulacji czułości.

Wybrałem urządzenie bez nawilżacza. Powody są dwa: cena oraz konieczność dodatkowej obsługi nawilżaczy (kamień).
Odnośnie ceny, brałem również pod uwagę późniejsze wymiany filtrów. W przypadku tego urządzenia, wymianie podlega tylko jeden filtr, a w zestawie z urządzeniem otrzymujemy w sumie pięć egzemplarzy, które teoretycznie mają starczyć na 10 lat. Resztę filtrów czyści się odkurzaczem lub wodą.

mmindaa

W typowych sieciowkach są może i tańsze oczyszczacze, ale jak przyjżymy się eksploatacji, Daikin tak naprawdę jest prawie bezpłatny, ponieważ wszystkie filtry i podzedpoły można albo umyć albo odkurzyć. Jedynym elementem wymagającym wymiany jest filtr torebkowy, którego mamy w zestawie 6 sztuk! Każdemu nie zdecydowanemu, radzę najpierw przeczytać instrukcje obsługi do różnych oczyszczaczy, a potem kupować. Ja tak zrobiłem i okazało się, że większość urządzeń w tej cenie dostępnych w sklepach już po 6 miesiącach wymaga nakładu finansowego równego cenie nowego urządzenia.
Naprawdę polecam Daikin MC70L.

Adim1981