Od kilku lat regularnie słyszy się o problemie jakim jest smog. Jak powszechnie wiadomo jest to zjawisko atmosferyczne, które związane jest z dużym stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu w połączeniu z mgłą oraz brakiem wiatru.

Pojawia się przede wszystkim w miejscach, w których panuje duży ruch samochodowy, a także jest szeroko rozwinięty przemysł, czyli tak naprawdę w większości dużych miast. Nie bez znaczenia jest także to w jaki sposób mieszkańcy miast ogrzewają swoje domy, ponieważ do powstawania smogu przyczyniają się piece na paliwa stałe, a także palenie w piecach śmieciami lub opałem bardzo niskiej jakości. Tyle teorii.

W praktyce smog oznacza wzmożone ryzyko wystąpienia kłopotów z krtanią, tchawicą, czy płucami, natomiast długotrwały kontakt ze smogiem może przyczynić się do rozwoju nowotworów złośliwych.

Wiedząc jakie zagrożenia niesie za sobą smog warto się przed nim chronić. Nie wiesz jak to zrobić? Świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza, czyli urządzenie niewielkie, o bardzo eleganckim designie, który doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie.

obsługiwana powierzchniado 70 m²
głośność 26-55 dB
filtryHEPA, węglowy
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzatak
funkcja nawilżanianie
moc 35 W
przepływ powietrzado 335 m³/h
waga6,1 kg

Wady i zalety Electrolux EAP300

+ Filtr HEPA 13, który gwarantuje usunięcie z powietrza najgroźniejszych dla ludzkiego organizmu pyłów – PM 2,5 oraz PM 10

+ PlasmaWave gwarantująca ochronę przed wirusami i grzybami

+ Duży zasięg oczyszczacza – urządzenie oczyszcza powietrze w miejscach o powierzchni do 70 m²

+ Czujnik jakości powietrza, który reaguje podczas zmiany jakości powietrza, a następnie dostosowuje do niej intensywność pracy

+ Wskaźnik wymiany filtra

+ Głośność pracy – oczyszczacz w najcichszym trybie jest prawie niesłyszalny – 26 dB, to poziom szeptu, co sprawia, że możliwy jest spokojny sen przy włączonym urządzeniu

Wysoki koszt części eksploatacyjnych – zakup filtra HEPA 13 to koszt 240 zł, cena filtra węglowego to ok. 160 zł

 

Szukasz innego oczyszczacza lub chcesz porównać z konkurencją?

Łatwa wymiana filtrów

 

Kupując oczyszczacz trzeba pamiętać, że zakup urządzenia to dopiero pierwszy krok. Wyjątkowo ważne jest, żeby urządzenie było łatwe w obsłudze, a także to, aby wymiana filtrów była łatwa (na szczęście na wyświetlaczu pojawia się informacja o konieczności wymiany filtra na nowy).

Pod tym względem Electrolux EAP300 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów, gdyż zmiana filtra jest zadaniem dziecinnie prostym – wystarczy otworzyć pokrywę urządzenia, a następnie wymienić zużyty filtr – cały proces trwa tylko kilka minut. Tym co dla wielu osób może okazać się ważne jest fakt, że do otwarcia urządzenia nie trzeba używać żadnych dodatkowych narzędzi.

 

Electrolux EAP300 recenzja

 

Oczyszczacz powietrza spisuje się bardzo dobrze. Za jego ogromną zaletę trzeba uznać fakt, że oczyszcza powietrze nie tylko ze smogu, ale także wirusów oraz bakterii, co jest szczególnie ważne w przypadku osób mających dzieci. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie również z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów, nawet tych intensywnych (jak np. dym papierosowy). Producent obiecuje, że oczyszczacz nie będzie zakłócał spokoju domowników i rzeczywiście tak jest. Tryb cichy jest właściwie niesłyszalny, można więc przy nim nawet spać (sprawę ułatwia także AutoSleepMode, czyli włączający się automatycznie tryb uśpienia w momencie, w którym domownicy śpią).

Bardzo ważna jest także ilość trybów, w których może pracować oczyszczacz. Jest ich kilka, każdy z nich ma inną specyfikę, można wybrać między innymi tryb cichy lub intensywny, jednak większość z nas z pewnością najczęściej będzie korzystać z trybu Auto, który mierzy jakość powietrza w mieszkaniu i dopasowuje ustawienia filtrów do potrzeb. Warto nadmienić, że do urządzenia dołączony jest pilot, którym możemy zmienić program pracy oczyszczacza nie wstając z kanapy.

Nie można nie wspomnieć również o wyglądzie oczyszczacza. Urządzenie jest niewielkie, ładnie wykonane, biały kolor nie rzuca się w oczy co sprawia, że oczyszczacz dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu.