Sposoby ochrony przed smogiem to ostatnio głośny temat, czemu trudno się dziwić wiedząc, że problem zanieczyszczenia powietrza cały czas narasta. Rzecz jasna trudno uniknąć codziennego kontaktu ze smogiem, dobrze jednak zapewnić sobie dobrą ochronę przed szkodliwymi substancjami. Świetnym rozwiązaniem dla każdego z nas jest oczyszcza powietrza, który filtruje powietrze usuwając z niego szkodliwe substancje.

obsługiwana powierzchniado 32 m²
głośność 34-54 dB
filtryHEPA, węglowy
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzatak
funkcja nawilżanianie
moc 30 W
przepływ powietrzado 160 m³/h
waga5,35 kg

Wady i zalety Philips AC4012/10

+ system oczyszczania Vita Shield, który zapewnia pełną filtrację powietrza z zanieczyszczeń

+ stała kontrola jakości powietrza

+ 3 stopniowa prędkość wentylatora pozwalająca dostosować prędkość jego pracy do potrzeb domowników

+ czujnik Healthy air protect, dzięki któremu wiadomo, że konieczna jest wymiana filtra

+ cicha praca urządzenia

+ timer, który pozwala na włączenie urządzenia na 1, 4 lub 8 h – po tym czasie oczyszczacz się wyłącza

+ Bardzo niskie zużycie energii

koszty eksploatacji – zakup filtrów wiąże się z wydatkiem rzędu 140 – 160 zł

 

Szukasz innego oczyszczacza lub chcesz porównać z konkurencją?

Oczyszczacz powietrza Philips AC4012

 

Dlaczego w ogóle oczyszczanie powietrza jest takie ważne? Ponieważ wdychanie wszystkich pyłów zawartych w smogu może powodować liczne schorzenia, począwszy od problemów z krtanią, tchawicą, czy przesuszeniem spojówek, a skończywszy na nowotworach złośliwych. Już wiesz dlaczego dbanie o jakość powietrza jest ważne, dowiedz się zatem czegoś więcej o oczyszczaczu powietrza Philips AC 4012/10.

 

Przydatny dla alergików

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które kupujemy nie tylko po to, by chronić się przed szkodliwym smogiem. To dobre rozwiązanie także dla alergików. Kluczową rolę odgrywa filtr HEPA, który zatrzymuje większość zanieczyszczeń (w tym również tych najbardziej szkodliwych, czyli pył PM 2,5 i PM 10 występujący w smogu). Dodatkowo przefiltrowane powietrze jest wolne od komórek grzybów, bakterii, wirusów oraz innych alergenów. Dzięki bardzo cichemu trybowi pracy (tryb snu to zaledwie 34 dB) urządzenie Philips dobrze sprawdzi się nawet w pokoju dziecięcym, nie zakłóca snu, a jednocześnie dba o to, by dziecko oddychało czystym powietrzem.

Philips AC4012/10 recenzja

Deklaracje producenta obiecują naprawdę wiele. Jak urządzenie sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Najważniejszą kwestią jest to, czy spełnia swoje zadanie, o czym można łatwo się przekonać sprawdzając stan filtra po około miesiącu użytkowania urządzenia. Filtr rzeczywiście jest zabrudzony co pozwala stwierdzić, że urządzenie naprawdę działa i oczyszcza powietrze. Ważne jest również to, że oczyszczacz Philips jest bardzo prosty w obsłudze – zmiana trybu pracy, czy ustawienie timera (bardzo wygodna opcja, jeśli zależy nam na tym, by urządzenie pracowało tylko przez wybraną przez nas ilość godzin) nie przysparza żadnych trudności.

Urządzenie gwarantuje wielostopniowe oczyszczanie powietrza co oznacza, że każdy z filtrów
ma nieco inne zadanie. Filtr HEPA radzi sobie przede wszystkim z zanieczyszczeniami oraz pyłami, które trafiają do mieszkania ze smogiem, natomiast filtr węglowy dobrze oczyszcza powietrze ze szkodliwych gazów. Bardzo dobrze radzi sobie też z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów, pochłania między innymi woń dymu papierosowego. Przydatnym akcesorium są także lampki, które są dla nas informacją o jakości powietrza. Czerwona dioda oznacza złą, fioletowa wystarczającą, a niebieska dobrą jakość powietrza. Dzięki tej informacji jesteśmy w stanie dostosować tryb pracy oczyszczacza do naszych
obecnych potrzeb.

Trzeba wspomnieć również o tym, że w włączenie trybu snu oznacza nie tylko cichszą pracę urządzenia (które i tak nie należy do głośnych), ale także zmniejszenie jasności diod, zatem oczyszczacz w ogóle nie zakłóca snu.

Na koniec poruszymy kwestie jaką jest wygląd oczyszczacza Philips. Nie da się ukryć, że pod względem wizualnym urządzenie spełni oczekiwania osób dbających o wystrój wnętrza. Oczyszczacz jest nieduży (jego wymiary to 343 x 198 x 520 mm) i biały co powoduje, że dobrze wkomponowuje się we wnętrze. Jest na tyle estetyczny, że może zostać położony w widocznym miejscu i być traktowany jako ozdoba pomieszczenia.