Szukasz uniwersalnego urządzenia, które nie będzie pełnić tylko funkcji oczyszczacza powietrza, ale również oprócz świetnej filtracji powietrza nawilży je oraz nadaje się do dużych pomieszczeń? Właśnie je znalazłeś!

Świetnie w tej roli sprawdza się Sharp KC-A50EUW, który nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 38m². Duży wyświetlacz sprawi, że korzystanie z urządzenia nigdy jeszcze nie było tak łatwe i przyjemne. Pełna automatyzacja sprawia, że nie musimy praktycznie zwracać uwagi na te urządzenia, które same dopasowuje działania wedle wcześniej ustalonych preferencji. Elegancki wygląd i tani w eksploatacji – uff to tyle z zalet? Co więcej możemy powiedzieć o tym oczyszczaczu powietrza?

Tak w skrócie można opisać ten świetny produkt. Przekonaj się sam, dlaczego warto zainteresować się tym białym, wielofunkcyjnym potworkiem. Sprawdź nasz test Sharp KC-A50EUW!

obsługiwana powierzchniado 38m²
głośność 16-49 dB
filtryHEPA, węglowy, zmywalny
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrzatak
funkcja nawilżaniatak
moc 42 W (maksymalna na najwyższych obrotach)
przepływ powietrzado 306 m³/h
pojemność zbiornika3,6l
waga9,2 kg

Wady i zalety Sharp KC-A50EUW

+ Filtr HEPA H13 zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia – wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 (przeczytaj o tym więcej), chorobotwórcze bakterie i wirusy

+ Technologia Plasmacluster jonizuje powietrze, usuwa z powietrza pyłki, cząsteczki kurzu, neutralizuje wirusy, bakterie czy pleśń.

+ Automatyczne dostosowywanie prędkości działania (3-stopniowe) w zależności od potrzeby

+ Inteligentne nawilżanie powietrza uwzględniające temperaturę pomieszczenia

+ Dzięki wyświetlaczowi możesz z łatwością odczytać ustawienia i wartości.

+ Funkcja Ion Shower – 15. minutowy program oczyszczająco – nawilżający

+ Bardzo niskie zużycie energii

Brak oddzielnego pojemnika na olejki zapachowe

 

Szukasz innego oczyszczacza lub chcesz porównać z konkurencją?

Jonizacja Plasmacluster

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW wyposażony jest w generator Plasmacluster, która nasyca powietrze aerojonami. Jak to działa? Doskonale to wyjaśnia w filmie wideo sam producent.

W ogromnym skrócie i uproszczeniu jony Plasmaclater neutralizują zapachy, roztocza, wirusy i bakterie. Technologia ta również reguluja zawartość w powietrzu jonów dodatnich i ujemnych, które są korzystne dla naszego zdrowia. Owa technologia została testowana wielokrotnie przez naukowców.

Więcej na ten temat zapraszamy do wideo, aby lepiej zobrazować cały proces działania.

Dostępny filtry w oczyszczaczu powietrza

 

Urządzenie posiada pięć stopni filtracji powietrza:

1) Filtr wstępny – zatrzymuje on największe zanieczyszczenia w naszym powietrzu, na przykład kurz, pyłki, sierść;

2) Filtr węglowy – usuwa z powietrza w pomieszczeniu zapachy jak i m.in. benzen, formaldehyd i ksylen;

3) Filtr HEPA H13 – zatrzymuje najmniejsze zanieczyszczenia w tym pyły PM2.5 i PM10 czyli najbardziej niebezpieczne dla nas, wnikające do krwioobiegu zanieczyszczenia które znajdują się we smogu! Po więcej informacji zapraszamy do naszego artykułu na temat czym jest smog;

4) Filtr nawilżacza – usuwa kamień, osad i mikroorganizmy z wody, dzięki czemu mamy krystalicznie czystą wodą nawilżane powietrze;

5) Plasmacluster – wytwarzając rodniki hydroksylowe na powierzchni wirusów, bakterii czy zarodników grzybów, skutecznie je neutralizuje.

Zużycie energii

 

Jedną z największych zalet tego urządzenia jest bardzo niski pobór mocy. Urządzenie automatycznie ustala swoją moc, dzięki czemu przy braku potrzeby większej mocy nasz oczyszczacz ustawia tryb wolnego przepływu powietrza, które ma zapotrzebowanie 5,9 W.

W trybie średnim liczy te oscylują w granicy 17-18 W, a przy trybie maksymalnym dochodzi do 39 W. Co to dla nas oznacza?

Jest to naprawdę bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę bezpośrednich konkurentów na rynku, Sharp może zdecydowanie się pochwalić swoją energooszczędnością. Pobór mocy zdecydowanie na plus jeżeli chodzi o możliwości (przypominamy, że jest w stanie oczyścić powietrze w 38m²).

Zarówno filtr HEPA, węglowy (zmywalny), jak i filtr nawilżacza, dzięki zastosowanym materiałom, według informacji producenta mogą pracować dla nas nieustannie nawet przez 10 lat, oznacza to, że nie tylko na prądzie będziemy mogli zaoszczędzić.

Opinie użytkowników oczyszczacza powietrza potwierdzone zakupem z serwisu Ceneo.pl

Oczyszczacz wspaniale sprawdza się w moim mieszkaniu. Mam go już około miesiąc i jestem w 100% zadowolony. Zarówno oczyszczanie powietrza jak i nawilżanie działa bezbłędnie. Ilość kurzu w mieszkaniu się widocznie zmniejszyła a dodatkowo poprawiła się jakość mojego snu.
Przy działającym oczyszczaczu spokojnie można spać (mam go w sypialni), jest cichy kiedy ustawi się opcję „LO” bądź działa na trybie automatycznym i nie wykrywa zanieczyszczeń.
Polecam go również palaczom, nawet po większym spotkaniu gdzie kilka osób paliło po ok. pół godzinie powietrze wraca do normy a ubrania nie pachną dymem!

Tow_CK

Produkt super. Ten zakup jest kolejnym zakupem tego sprawdzonego już oczyszczacza do naszego domu. Przy tak zanieczyszczonym powietrzu w warszawie i mając te urządzenia mogę spokojnie spać wiedząc , że dzieci całą noc wdychają czyste powietrze w domu. Mam juz trzy te oczyszczacze. Na początku kupiłem jeden, by testować. Mam też A60, ale polecam jednak A50 – jest jednak nieco cichszy. Pomiary jakości powietrza na Białołęce bezlitośnie pokazują , że zapylenie powietrza dochodzi niekiedy nawet do 300 jednostek, głownie w nocy gdy towarzystwo wraca do domów i pali w kominkach by zrobić sobie „klimat” ( gdzie 25 to górna zdrowa granica). Czyli 10 x przekroczone są normy niekiedy jeśli chodzi o jakość powietrza. Posiadam miernik zapylenia. Zakupiłem, ponieważ dzieciaki co chwile chodziły chore i szukałem przyczyny. Znalazłem. To nasze powietrze w Polsce. Niestety tak jest w prawie całej polsce, poza miejscami wyludnionymi.Płuca naszych dzieci robią za te filtry później co daje ciekawe skutki: raki, astmy czy chroniczne infekcje dróg oddechowych. Do tego wszyscy zamiast sadzić drzewa – wycinają. Biedny , głupi naród, jedyna jakakolwiek recepta na ta głupote to przynajmniej czyszczenie powietrza w swoim domu takimi urządzeniami jak to A50.

mmindaa

Bardzo rzadko piszę opinię o produktach, ale ten jest dość drogi i wiem, że może to ułatwić decyzję o zakupie.

Bałem się głośności urządzenia, bo jestem mocno wyczulony na tym punkcie (tykające zegary i te sprawy), ale oczyszczacz w trybie LOW jest tak cichy, że nawet w nocy trudno go usłyszeć. Świetnie radzi sobie z nawilżaniem (bez mgiełki), a wydajność oczyszczania jest naprawdę imponująca. W trybie HIGH tworzy się niemal mały wir powietrzny poruszający firanki/zasłony w pokoju. Czujniki też dają radę, wystarczy trzepnąć poduszką, albo bluzą a urządzenie po kilku sek włącza wyższe obroty i sygnalizuje zanieczyszczenie.

To co na razie widzę na minus to cena urządzenia oraz kółka, które nie są obrotowe i poruszają się tylko w jednej linii. Ciekawi mnie żywotność filtrów, ale mam nadzieje, że to będzie do opisania za kilka lat 🙂

Marek