Poniższy ranking materacy to rekomendowane przez nas w subiektywnej ocenie materace, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających. Komfort podczas snu, momentu w którym nasz organizm się regeneruje w naturalny sposób jest nieoceniony, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to na czym śpimy.

Ranking materacy – wybrane zaufane sklepy z najlepszą ofertą

najważniejsze cechy
dostępne rozmiary
najlepsza cena
hilding tango materac opinie
MATERAC HILDING TANGO
 • dwustronny
 • dwa rodzaje twardości
 • antyalergiczny
 • wentylacja
 • sprężyny kieszeniowe
 • 15 lat gwarancji
więcej informacji
80x200
90x200
100x200
120x200
140x200
160x200
190x200
SPRAWDŹ CENĘ
materac devi opinie
MATERAC DEVI
 • dwustronny
 • antyalergiczny
 • funkcja lato/zima
  (jedna strona z włóknem
  klimatyzującym, druga
  owcza wełna)
 • pianka HR
 • sprężyny kieszeniowe
więcej informacji
327 rozmiarów
od
60x150
do
220x220
SPRAWDŹ CENĘ
materac londyn opinie
MATERAC LONDYN
 • lateks
 • sprężyny multipocket NanoHARD
 • antyalergiczny
 • filc zwiększający wytrzymałość
 • pianka poliureranowa
  otaczająca materac z góry,
  z dołu i po bokach
więcej informacji
80x200
90x200
100x200
120x200
140x200
160x200
180x200
200x200
SPRAWDŹ CENĘ

 

Dlaczego stworzyliśmy ranking materacy?

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka powinien być pierwszą rzeczą jaką wybieramy przy urządzaniu sypialni. Faktem jest, że w łóżku spędzamy 1/3 życia, a od naszego wyspania i dobrego snu zależy jak będzie wyglądać nasz cały dzień. Jest to również zakup na lata, dlatego tak ważne jest by dokonać właściwego wyboru

materace ranking

, być może teraz tego nie czujemy, ale późniejsze problemy z kręgosłupem wynikające ze złego ułożenia ciała podczas snu mogą być o wiele bardziej kosztowne. Dlatego też powstał ten ranking materacy, aby pomóc Ci przebrnąć przez setki ofert, wybierając trzy z unikalnymi cechami, abyś mógł sam zadecydować wybierając z najlepszych. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz – a my mówimy, że na jakim materacu będziesz spać, tak się wyśpisz.

Postaramy się rozjaśnić kilka najważniejszych kwestii przy doborze odpowiedniego materaca, tak aby powyższy ranking materacy był dla każdego jasny.

Jakie są rodzaje materacy?

Istnieje parę podstawowych rodzai materacy. Te, które są najpopularniejsze to materace sprężynowe, cechuje je duża dostępność przez co możemy trafić na różnej jakości produkty, z których niekoniecznie będziemy zadowoleni. Ten typ budowy również niesie za sobą ograniczenia, których nie posiada między innymi materac kieszonkowy, którego budowa pozwala na o wiele lepsze dopasowanie do naszej sylwetki ciała, dlatego te rodzaje są rekomendowane przez lekarzy w przypadku problemów z kręgosłupem.

Materac sprężynowy (bonelowe)

Materace bonelowe, czyli bardziej znane nam jako materace sprężynowe swoją konstrukcję mają opartą na sprężynach. Jest to jeden z najstarszych typów materacy, ale wciąż cieszą się dużą popularnością.

ZALETY

WADY

duża dostępność

w tańszych modelach słaba trwałość

niska cena

może się okazać niezbyt wygodny, zwłaszcza dla 2 osób

Materac kieszonkowy

Jest to bardziej zaawansowana wersja materaca sprężynowego. Różni się tym od materaca bonelowego, że zastosowany jest inny rodzaj sprężyn, które umieszczone są w specjalnej kieszonce, czyli wykonanych z trwałej tkaniny woreczkach, dzięki takiemu zabiegowi, nie ma charakterystycznego dźwięku sprężyn. Nie są one również ze sobą połączone, przez co każda sprężyna pracuje niezależnie od pozostałych. Pozwala to na lepsze dopasowanie materaca do naszego kształtu cała, gwarantuje to komfort dla naszego ciała, a zwłaszcza kręgosłupa. Idealnie sprawuje się również gdy śpią dwie osoby, ponieważ ruch na jednej stronie materaca dzięki niezależnie działającym sprężynom nie jest odczuwalny dla drugiej osoby.

ZALETY

WADY

Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała

Cena

Bardzo dobry dla 2 osób

Trwałość

 

Materace lateksowe

Są bardzo elastyczne poprzez lateksowy wkład, taki materac dobrze dopasowuje się do kształtu naszego ciała, po wstaniu natychmiastowo odzyskuje pierwotny kształt. Wypełnienie składa się z mleczka kauczukowego z syntetycznym lateksem, im więcej lateksu tym możemy uznać materac za wyższej jakości. Dobre gatunkowo materace laskowate posiadają co najmniej 20% naturalnego wkładu

Wysoka ilość lateksu zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu człowiek nie poci się podczas snu. Naturalny lateks działa przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.

ZALETY

WADY

wytrzymałość

cena

Idealne dla alergików

Słaba przewiewność w gorszej jakości materacach

Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała

 

 

Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna to rodzaj pianki poliuretanowej, która wchodzi w reakcję pod wpływem temperatury, im wyższa temperatura tym materiał zwiększa swoją elastyczność, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do naszego ciała.

ZALETY

WADY

Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała

cena

odkształca się wolniej niż pianka wysokoelastyczna

 

Materac wysokoelastyczny

Inaczej zwany również pianką HR, zimną lub leniwą. Są to materace piankowe o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. Materac taki dobrze dopasowuje się do ciała oraz posiada bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

ZALETY WADY
Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała cena
Pianka ta nie traci tak szybko sprężystości i elastyczności

ranking materacy

 

Na co zwrócić uwagę, kupując materac?

Na pewno podstawową kwestią jest twardość materaca. Każdy z nas ma inne upodobania, producenci informują o tym przy każdej ofercie, dlatego powinniśmy tu poświęcić trochę czasu przy podjęciu decyzji. Twardość zmienia się również zależy od ciężaru naszego ciała, warto tutaj stosować się do zaleceń producenta, który informuje nas do jakiej wagi użytkownika jest dany model. Wybór twardości powinniśmy motywować również tym, w jaką pozycję do spania preferujemy. Miększe materace są preferowane dla osób, które śpią na plecach, wtedy ciężar ciała rozkłada się równomiernie na większej powierzchni, analogicznie powinniśmy wybrać twardszy materac, jeżeli często śpimy na boku.

Materac też powinien mieć ściągany pokrowiec, nasz ranking materacy przedstawia modele, w których istnieje taka możliwość, tak samo jak wybór odpowiedniego materiału, tutaj do wyboru mamy takie opcje jak pokrowce jonami srebra, które działają bakteriobójczo czy zwiększające wentylacje.

Równie ważną rolę odgrywa stelaż na którym będzie umieszczony nasz nowy materac, jest to często pomijany fakt, przez co materac może stracić swoją formę co sprawi, że straci swoje najważniejsze cechy i stać się niewygodny.