Poniższy ranking namiotów turystycznych jest subiektywny oraz nie jest ułożony od najlepszego do najgorszego. Wybraliśmy najlepsze według nas w danej kategorii cenowej. Staramy się również na bieżąco aktualizować ceny, dzięki czemu macie aktualną listę renomowanych sklepów z najlepszymi cenami.

 

RANKING NAMIOTÓW – wybrane zaufane sklepy z najlepszą ceną na rynku!

Model
Ilość osób
Waga i wymiary
najlepsza cena
aktualizacja ceny
COLEMAN Raleigh 5 opinie
COLEMAN Raleigh 5
więcej informacji
5 osób waga: 13,3 kg
wymiary po złożeniu: 71 x 26 x 26 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018
COLEMAN Bering 4 opinie
COLEMAN Bering 4
więcej informacji
4 osoby waga: 10,3 kg
wymiary po złożeniu: 62 x 23 x 23 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018
Fjord Nansen Sierra III opinie
Fjord Nansen Sierra III
więcej informacji
2-3 osoby waga: 3,6 kg
wymiary po złożeniu: 50 x 20 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018
COLEMAN Darwin 4+ ST opinie
COLEMAN Darwin 4+ ST
więcej informacji
4 osoby waga: 6,1 kg
wymiary po złożeniu: 61 x 20 x 18 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018
Jack Wolfskin ECLIPSE II  opinie
Jack Wolfskin ECLIPSE II
więcej informacji
2 osoby waga: 4,2 kg
wymiary po złożeniu: 50 x 19 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018
COLEMAN Darwin 2 opinie
COLEMAN Darwin 2
więcej informacji
2 osoby waga: 2,8 kg
wymiary po złożeniu: 46 x 15,5 x 15,5 cm
SPRAWDŹ CENĘ
21-05-2018

 

Jak powstał ranking namiotów?

Spośród setek namiotów wybraliśmy te, które według nas mają najlepszy stosunek ceny co do oferowanej jakości. Staraliśmy się wybrać różne typy namiotów, tak aby każdy kto zastanawia się jaki namiot wybrać mógł sprawdzić model pod swoje indywidualne potrzeby. Namioty w rankingu nie są ułożone od najlepszego do najgorszego, każdy z nich jest warty swojej ceny, pierwsze na liście są te największe, dla osób poszukujących namiotów dla 4-5 osób. Dzięki temu możemy wybrać się na biwak z całą rodziną, mają większą powierzchnię dzięki czemu mogą zapewnić komfortowe przebywanie kilku osób oraz pomieścić sprzęt dla tak dużej ekipy.

 

Ranking namiotów – typy budowy

Namiot tunelowy – są bardzo wygodne, charakteryzują ię dużą powierzchnią po rozłożeniu. Wysoki tropik zapewnia dużo miejsca we wnętrzu, a długa konstrukcja pozwala na umieszczenie wygodnej sypialni, w momencie gdzie w przedsionku możemy trzymać wszystkie nasze bagaże i narzędzia, jest to szczególnie ważne, gdyż przy większej ilości osób takich rzeczy jest naprawdę sporo. Wadą może okazać się konieczność wbijania „śledzi” w ziemię, co w przypadku twardej powierzchni może być utrudnione. Namioty tego typu mogą trochę różnić się swoją budową na przykład wymieniony w rankingu namiotów Coleman Raleigh 5 posiada połączoną sypialnię, aby zapewnić maksymalną wygodę posiada aż trzy wejścia do namiotu. Jest to w pewnym stopniu połączenie dwóch typów budowy namiotu: tunelowego i opisywanego poniżej igloo. W igloo znajduje się wcześniej wspomniana sypialnia, a w tunelu znajdziemy przedsionek na nasze bagaże.

Namiot igloo – zwane również kopułowymi. Nazwa jak łatwo się domyślić pochodzi od budowy, która przypomina właśnie kopułę. Takie namioty są zwykle 1-2 osobowe. Idealnie sprawują się na turystyczny kamping, gdyż mają mniejszą wagę od tunelowych, dzięki czemu możemy go zabrać w formie plecaka i w każdym momencie rozłożyć. Najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to materiał z jego jest wykonany, aby wybrać odpowiedni do naszego miejsca w które się udajemy, dobra cyrkulacja powietrza będzie szczególnie ważna, gdy wybieramy się w bardzo ciepłe miejsca.

ranking namiotów turystycznych

 

Jaki namiot turystyczny wybrać?

Wybierając namiot musimy zwrócić szczególnie uwagę na kilka aspektów.

waga – jest szczególnie ważna w przypadku, gdy będziemy dużo podróżować na rowerze/pieszo, gdyż tutaj każdy kilogram ogrywa ważną rolę. Przy namiotach dwuosobowych ta waga jest ograniczana, dlatego znajdziemy już modele o wadze 3-4 kg tak jak pokazuje ranking. Namioty w wyższej wadze mogą mieć inne zalety, powinniśmy zwrócić na nie uwagę, gdy nie będziemy z nim dużo podróżować lub będziemy przemieszczać się np. samochodem.

materiał – bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy planujemy spać w miejscach gdzie można spotkać nas deszcz. Najczęściej pod namiot decydujemy się w okresie letnim, gdzie gwałtowne i intensywne burze są na porządku dziennym, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę. Ważne jest też wykonanie, aby materiał wytrzymał wiele sezonów oraz przy takiej burzy której towarzyszą silne wiatry nie okazał się być jednorazowym namiotem. Warto również zwrócić uwagę, czy materiał posiada filtr przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV.

cyrkulacja powietrza – jak już wspomniałem najczęściej wybieramy się na biwak w okresie letnim, dlatego przy pytaniu jaki wybrać namiot nie możemy zapomnieć o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W upalne dni temperatura może przekraczać 40 stopni, a jak łatwo się domyślić wewnątrz materiałowego namiotu ta temperatura jest jeszcze wyższa, dlatego w takiej sytuacji odpowiednia budowa namiotu pozwala na komfortowe spędzenie nocy.