Przedstawiamy polecane i testowane przez nas oczyszczacze powietrza. Poniższy ranking nie jest ułożony od najlepszego do najgorszego, zostały one wybrane spośród dziesiątek innych urządzeń, po dokładnej selekcji przedstawiamy te najlepsze według nas i charakteryzujące się najlepszym stosunkiem ceny do jakości produktu.

Zapraszamy do przejścia na szczegółowe recenzje oczyszczaczy powietrza, w którym dokładnie opisujemy testowane przez nas urządzenia.

 

CENY AKTUALIZUJEMY NA BIEŻĄCO I WYBIERAMY NAJKORZYSTNIEJSZE

nazwa
waga
wydajność
filtry
najlepsza cena
aktualizacja ceny
ranking Sharp KC A50EUW Sharp KC A50EUW 9,2 kg do 38 m² dezodoryzujący, HEPA, filtr nawilżający i filtr wstępny
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
Daikin MC70L 8,5 kg do 42 m² specjalny system z filtrem harmonijkowym z żywotnością na 2 lata
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking Webber AP8400 Webber AP8400 2,50 kg do 21 m² HEPA, węglowy
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking philips-AC4012 Philips AC4012/10 5,35 kg do 32 m² HEPA, węglowy
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking Electrolux EAP300 Electrolux EAP300 7,80 kg do 70 m² HEPA, węglowy
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking-philips-AC3256 Philips AC3256/10 11,34 kg do 95 m² HEPA, węglowy
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking Beurer LW 110 Beurer LW 110 do 36 m² HEPA, węglowy
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018
ranking VENTA LW 25 VENTA LW 25 5,27 kg do 40 m² woda
SPRAWDŹ CENĘ

21-05-2018

 

 

Dla kogo jest ranking oczyszczaczy powietrza?

 

Przede wszystkim powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak ważne, aby wiedzieć czym oddychamy? W zanieczyszczeniach o których tak dużo mówimy znajdują się pył zawieszony zawierający cząsteczki o bardzo małych rozmiarach. Tak małych, że bez problemu przenika do naszego organizmu. Przede wszystkim groźny dla nas jest pył zawieszony PM10 i PM 2.5, ten drugi w szczególności, gdyż tak małe cząsteczki o średnicy do 2,5 mikrometrów łatwo przenika do dolnych dróg oddechowych i co gorsza do układu krążenia, nasilają arytmie serca, zarówno w postaci migotania przedsionków, jak i szczególnie groźnej arytmii komorowej, która może doprowadzić do zawału serca.

W momencie, gdy w Polsce pojawił się temat smogu prawdopodobnie jak Ty stanęliśmy przed tym tematem, interesując się czym tak na prawdę jest ten smog i jakie niesie ze sobą zagrożenia. Informacje z różnych źródeł, m.in. naukowych prac i badań pokazały, że zdecydowanie nie jest to temat, który można zbagatelizować. Szerzej napisaliśmy o tym w artykule „Czym jest smog” gdzie dokładnie przekazujemy niestety nieciekawe fakty na temat jakości powietrza w okresie zimowym.

Po zebraniu informacji decyzja zapadła szybko i pojawiło się pytanie jaki oczyszczacz powietrza wybrać na nasze potrzeby oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. Są to urządzenia, z którymi spotkaliśmy się pierwszy raz, dlatego wybór był trudny, a w sieci w tamtym okresie trudno było znaleźć rzetelne testy i informacje o urządzeniach, dlatego na własną rękę musieliśmy zdobyć informacje między innymi z zagranicznych źródeł. Przygotowaliśmy właśnie na podstawie naszej zdobytej wiedzy i licznych testów urządzeń ten ranking oczyszczaczy powietrza aby zaoszczędzić Was czas na samodzielne poszukiwania.

Wybieraliśmy i testowaliśmy oczyszczacze powietrza z różnych segmentów, spełniające wszystkie nasze minimalne wymagania, tak aby każdy z was mógł znaleźć coś dla siebie. Na bieżąco monitorujemy ceny i wybieramy zaufane sklepy w których cena jest najniższa! 

 

Jaki oczyszczacz powietrza? Najważniejsze informacje

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie? Dużo mówimy o smogu, ponieważ to w nim znajdujące się pyłki PM 2.5 i PM10 są niezwykle groźne, ale oczyszczacz powietrza to nie tylko to. Jest to idealne urządzenie dla alergików, usuwa on z powietrza elementy, które powodują liczne alergie czy to od roślin, które nasilają się w okresie wiosenno-letnim gdy pylą rośliny czy zwierzęce. Niweluje również kurz i inne drobnoustroje jak bakterie w wdychanym przez nas powietrzu, więc jak widzimy takie urządzenie świetnie sprawdza się nie tylko w okresie zimowym. Stosowany też jest jako neutralizator zapachu, potrafi również oczyścić nasze powietrze z zapachów jak dym papierosowy, zapachy dobiegające z kuchni czy od naszych zwierzaków.

oczyszczacze-powietrza-filtr-hepa

Filtr HEPA – to on jest najważniejszy, ponieważ zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń większych niż 0,3 µm czyli w tym te najgroźniejszych dla naszego organizmy PM2.5 i PM10 (o wielkości odpowiednio 2.5 µm i 10 µm). Ponadto zatrzymuje komórki grzybków, pierwotniaki, bakterie i większości wirusów – co jest bardzo ważne w okresie zachorowań.

Jest to zdecydowanie najważniejsza rzecz w naszym oczyszczaczu powietrza. Ranking pokazuje obecność takiego filtru, tak samo jak wydajność urządzenia, warto to sprawdzić czy interesujący nas sprzęt jest w stanie obsłużyć nasz metraż.

Wiele jest udogodnień dla nas w oprogramowaniu jak np. automatyczne dopasowanie mocy w momencie potrzeby przez automatyczną kontrolę powietrza. Dzięki temu raz ustawione urządzenie możemy pozostawić samemu sobie, będzie ono dopasowywać się już samo do potrzeb, taką funkcję mamy w droższych urządzeniach, m.in. w recenzowanym przez nas Sharp KC-A50EUW. Taka regulacja mocy wpływa na dźwięk urządzenia i pobór mocy.

Dźwięk również powinien być ważnym elementem w wyborze, opisywane przez nas urządzenia (ponieważ wybieraliśmy najlepsze z różnych półek cenowych – a to był ważny element przy dokonywaniu selekcji) w podstawowym trybie pracy pracują z głośnością ok. 20 dB co jest na poziomie szeptu, zatem na spokojnie może pracować całą noc podczas gdy śpimy i to nie wpłynie na nasz komfort w nocy.